Aktuality

pozvánka na další EVAlcafé

Milí příznivci evaluací, rádi bychom Vás pozvali na EvalCafé České evaluační společnosti, tentokrát na téma: Ochota a míra zapojení zadavatelů do řešení evaluačního projektu.

Setkání se uskuteční ve středu 14. 9. 2016 od 18.00 v sídle ČES (Heřmanova 22, Praha 7).

Přijďte se s námi podělit o Vaše zkušenosti při zpracování evaluací: 

  • Jaká by měla být role zadavatele? Měl by pouze specifikovat zadání evaluace a pracovat s jejími výstupy nebo se i aktivně účastnit evaluace?
  • Je užší zapojení zadavatele vhodné? Nedochází tak ke střetu zájmů?
  • Jaká je optimální míra zadavatelovy participace?

 

Svou účast prosím potvrďte na email bucinova@czecheval.cz nejpozději do pondělí 12. 9. 2016.

 


 

prodloužení registrace na konferenci Čes 2016

Registrace na Konfernci ČES 2016 s názvem "Evaluace mezi Skyllou a Charybdou" byla prodloužen do 17. května 2016!

Na konferenci se prosím registrujte prostřednictvím online registračního formuláře. Více informací o konferenci a naleznete v záložce Konference 2016.

 


 

Registrace na konferenci čes 2016 otevřena!

Rádi bychom Vám oznámili, že registrace na konferenci České evaluační společnosti s názvem „Evaluace mezi Skyllou a Charybdou“, která se uskuteční 26. května 2016 je otevřena. Konference, tak jako v minulých letech proběhne ve spolupráci s Institutem sociologických studií Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy. Letošní konference se bude věnovat hledání vhodného způsobu realizace evaluací. Přinese zajímavá vystoupení, která představí nové a inovativní techniky, které mohou v konkrétních situacích evaluátorům pomoci při hledání cesty mezi Skyllou a Charybdou.

Na konferenci se prosím registrujte nejpozději do 13. května 2016 prostřednictvím online registračního formuláře. Více informací o konferenci a naleznete v záložce Konference 2016.

 

Rovněž si dovolujeme oznámit, že i letošní ročník konference byl zaštítěn Ministryní pro místní rozvoj České republiky Ing. Karlou Šlechtovou.

 


 

poslední den květnového workshopu je stále volný! !

Česká evaluační společnost pořádá v Praze ve dnech 23.-25. května 2016 workshop zaměřený na přípravu a vedení focus groups (v rámci plánování či evaluace projektů a programů). Je možné se zúčastnit pouze 25. května 2015 workshopu a konzultaci k analýze kvalitativních dat. Místa na poslední den jsou stále volná!!!! Workshopy povede zkušená lektorka, socioložka a evaluátorka, Janet Mancini Billson z Group Dimensions International. Bližší informace jsou k dispozici ZDE. Hlaste se přes tento FORMULÁŘ co nejdříve.


 

Poslední volná místa na Workshopech: focus groups a analýza kvalitativních dat

Oznamujeme, že na seminář Conducting Professional Focus Groups, který proběhne ve dnech 23.-24. května 2016 už zbývají poslední 4 volná místa! Na workshop a konzultace k analýze kvalitativních dat, konaný 25. května 2015 jsou kapacity ještě volné. Workshopy povede zkušená lektorka, socioložka a evaluátorka, Janet Mancini Billson z Group Dimensions International. Bližší informace jsou k dispozici ZDE. Neváhejte tedy a hlaste se přes tento FORMULÁŘ. Akce je otevřená i nečlenům ČES. Workshop proběhne pouze v angličtině bez tlumočení.

 


 

pozvánka na evalcafé čes

 

Milí příznivci evaluací,

rádi bychom Vás pozvali na Evaluační café ČES na téma: Sofistikované evaluační metody, ano či ne?  Setkání se uskuteční ve čtvrtek 17. 3. 2016 od 18.00 v sídle ČES (Heřmanova 22, Praha 7).

Přijďte se s námi podělit o Vaše zkušenosti s aplikací pokročilých evaluačních metod. Budeme diskutovat
a hledat odpovědi na tyto otázky/okruhy:

  • Jaké evaluační metody považujete za sofistikované? Využíváte takové metody ve své práci?
  • Jaké metody nejraději využíváte a proč? Upřednostňujete metody kvantitativního nebo kvalitativního charakteru?
  • Jak hodnotíte přínos sofistikovaných metod, zejména při formulaci závěrů a doporučení evaluace? Není lepší stavět evaluaci na jednodušších metodických postupech a zralé úvaze evaluátora vycházející z jeho zkušeností?
  • Jak se rozhodujete při volbě evaluačních metod? Jak koncipujete design evaluace?
  • Jak na využívání sofistikovaných metod reagují zadavatelé? Ocení je? Požadují je?
  • Jaká konkrétní praktická doporučení bylo možné formulovat v konkrétní evaluaci právě díky využití sofistikovaných metod?

Svou účast prosím potvrďte na e-mail bucinova@czecheval.cz nejpozději do úterý 15. 3. 2016.

 


 

call for papers

Redakce časopisu Evaluační teorie a praxe vyzývá autory pro zasílání příspěvků do speciálního anglického vydání, které bude zaměřeno na vybraná evaluační témata. Více o tématech, podobě příspěvků a termínech naleznete ZDE.

 


 

Workshopy: focus groups a analýza kvalitativních dat

S radostí Vám oznamujeme, že workshopy původně plánované na říjen 2015, které byly zrušeny z důvodu vážných zdravotních problémů lektorky, proběhnou ve dnech 23.-25. května 2016. První dva dny proběhne workshop zaměřený na focus groups, dne 25. května 2015 pak workshop a konzultace k analýze kvalitativních dat. Workshopy povede zkušená lektorka, socioložka a evaluátorka, Janet Mancini Billson z Group Dimensions International. Bližší informace jsou k dispozici ZDE. Hlaste se přes tento FORMULÁŘ. Akce je otevřená i nečlenům ČES. Workshop proběhne pouze v angličtině bez tlumočení.


 

Konference EES

Rádi bychom Vás informovali, že se v letošním roce
ve dnech 26. - 30. září uskuteční 12. výroční konference Evropské evaluační společnosti konaná tentokrát v Maastrichtu. Konference se ponese
v duchu budoucnosti evaluací v Evropě za přítomnosti významných osobností jako Hans Rosling, Elliot Stern či Claire Hutchings.

Více informací naleznete na konferenčních stránkách EES.

 


 

EPDET 2016

V letošním roce se v Praze již tradičně uskuteční mezinárodní školicí program EPDET 2016 (European Program Development Evaluation Trainng). Školení bude probíhat ve dnech
4. - 9. září 2016. Více informací ZDE.

 


 

imagezapojte se!!!

Dovolujeme si vás informovat, že Česká evaluační společnost pořádá různé evaluační akce, na které jste srdečně zváni! Jedná se jak o každoroční evaluační konferenci, tak také neformální setkání příznivců evaluací - evaluační kavárnu, na které účastníci sdílí dobrou praxi z různých oblastí, nové metodologické přístupy a zahraniční zkušenosti.

ČES rovněž zaštiťuje odborný recenzovaný časopis Evaluační teorie a praxe, který se jako jediný v ČR zaměřuje na problematiku evaluací. Evaluátoři tak mají možnost sdílet své zkušenosti ať již formou publikování zajímavých případových studií, tak také odborných příspěvků ze všech oborů, kde se lze s evaluacemi setkat.

V případě zájmu o bližší informace se neváhejte obrátit na Jiřího Remra.


 

TOPlist

aktualizováno: 22.08.2016 09:04:31